ד"ר דיצה גרוס  ניהלה בעבר את היחידה לשיקום נשימתי במרכז הרפואי ע"ש סוראסקי בתל אביב, מאז 1998.

ד"ר גרוס סיימה תואר MePhD ברפואה ניסויית באוניברסיטת "מקגיל" במונטריאול, קנדה בשנת 1980 עם התמחות במחלות ריאה. 

ד"ר גרוס היא בין הראשונות בעולם לטפל בגישה של שיקום נשימתי, כאשר מאז סיום הלימודים פיתחה מספר שיטות טיפוליות, הקשורות בשיקום נשימתי ואשר משתמשים בהן בכל העולם.

במקביל עבדה כ- 11 שנה במרכז הרפואי "רעות" כיועצת בהקמת המחלקה למונשמים כרוניים בבית החולים. כיום יש כ- 100 מיטות של מונשמים כרוניים, עם הצלחה גדולה בגמילת חולים ממכונת ההנשמה.

לפני כן עבדה כ- 14 שנה בתפקיד דומה בבית החולים "הדסה עין כרם" ירושלים, כחלק מהמערך של טיפול נמרץ. גם ב"הדסה", בנוסף לקבלת חולים אמבולטורים מכל חלקי הארץ, שימשה כיועצת לגמילת חולים מהנשמה במחלקות השונות (פנימית, טיפול נמרץ, כירורגיה נוירולוגיה ועוד).

בתקופת העבודה בהדסה נתנה הרצאות לסטודנטים לרפואה, ושימשה כמנחה לעבודות גמר ותואר שני ושלישי של סטודנטים בפרויקטים מחקריים רבים.
במשך השנים שימשה בוועדות במשרד הבריאות על נושא שיקום נשימתי וחולים מונשמים כרוניים, ובוועדות בין לאומיות של נושאים דומים.

ד"ר גרוס מוזמנת לייעוצים רבים, בעיקר בנושא גמילה מהנשמה ותוכנית שיקום נשימתי ברחבי העולם (ארה"ב, אירופה והמזרח הרחוק), מוזמנת להרצאות בכנסים ברחבי העולם, ומוזמנת כמרצת כבוד והרצאות גדולות ברחבי העולם בנושאים השונים של שיקום נשימתי והנשמה כרונית.

כמו כן, שימשה כיו"ר וארגון שני כנסים בין לאומיים, בנושא שיקום נשימתי מטיפול נמרץ עד הבית ב- 2000 וב- 2008. בנוסף, לקחה חלק בארגון והרצאות רבות בכנסים בין לאומיים אחרים על ידי ארגונים בין לאומיים, כמו American College of Chest Physicians, AACVPR, AARC וכו'.

כיום מקבלת חולים מכל הארץ ואף חולים מחו"ל (אנגליה, יוון, איטליה וכו').

 

הצהרת נגישות

© כל הזכויות שמורות 2018